Tutvu kohaliku tugivõrgustikuga

Cultural Care Au Pairi kohalik nõustaja on peamine kontakt perede ja teiste au pairide jaoks, moodustades nii hooliva kogukonna. Nad töötavad selle nimel, et meie programmi kogemus oleks nii võõrustajaperede kui ka au pairide jaoks võimalikult hea. Seda teevad nad ülima hea meelega. Vaata, mis neil selle kohta öelda on.

Karen, kohalik koordinaator Illinois

2007.aastal korraldas Karen esimest korda Chicago kesklinnas Cultural Care Au Pairi Chicago piirkonna Aaretejahi mängu. Sellest on saanud iga-aastane üritus, kust võtab osa üle 200 au pairi ja 20 LCCi.
“Viimase kaheksa aasta jooksul olen ma töötanud üle saja au pairiga nii Ladina-Ameerikast, Lõuna-Ameerikast,, Euroopast, Austraaliast kui ka Lõuna-Aafrikast, kellest paljudega suhtlen ma praegugi veel Facebooki ja emaili kaudu. Minu roll LCCna on avardanud mu maailmavaadet rohkem, kui oleksin eales suutnud ette kujutada. Olles elanud oma piirkonnas, Lake County’s, aastast 1986, tean ma seda väga hästi. Ma tean piirkondi, kust saab värvata parimaid uusi võõrustajaperesid. Kui pere on huvitatud meie programmist, tean ma täpselt kus nad elavad, millises koolis nende lapsed käivad, millises kirikus pere käib ja kus pere vanemad töötavad.
Ma võin väga lihtsalt seostuda end nende eluga Lake County’s. See ja minu kogemus kohaliku koordinaatorina võimaldab mul kergesti näidata uutele peredele, mis on meie programmi suurimad eelised. Samuti näen ma kohe ära, kas perest saaks sobilik võõrustajapere au pairidele. Minu igakuised kohtumised au pairidega on paika pandud juba aegsasti ning ma kutsun tihti ka teiste piirkonna koordinaatoreid ühinema. Kokkusaamised on alati lõbusad, huvitavad  ja sisaldavad olulisi ohutusteemasid.
Me käime bowlingut mängimas, osaleme heategevusüritustel, külastame kohalikku tuletõrje ja politseihooneid, korraldame Kids First autopesuüritusi, kõnnime kohalikes paraadides, osaleme naiste enesekaitsekursustel, käime pesapalli, korvpalli või hokimängudel, kostümeerime end Halloweeni peoks, õpime esmaabivõtteid, käime jõulutulede süütamisel keskväljakul ning mõnikord käime lihtsalt kohvikus või pitsat söömas. Au pairide jaoks on igakuised kokkusaamised hea võimalus mõnusalt aega veeta ja uusi sõpru saada. Ma olen kogu selle aja jooksul õppinud väga palju maailma ja teiste kultuuride kohta. Samuti ma naudin seda, et ma näen kuidas au pairid oma aasta jooksul USAs muutuvad. Väga huvitav on näha, kuidas nad muutuvad täiskasvanulikumaks, iseseisvamaks, kohanevad uues kultuuris ja lihtsalt naudivad oma aega välismaal. Oma aasta lõppedes räägivad paljud au pairid, kuidas nad on muutunud selle aja jooksul, kui rahul nad on oma otsusega saada au pairiks ning kui palju see kogemus neile on andnud.”

Maria, kohalik koordinaator Connecticutis

Maria on endine au pair ja suhtleb ka kakskümmend viis aastat hiljem oma võõrustajaperega! Maria töötab selle nimel, et ka au pairid tema grupis saaksid osa sellisest kogemusest, näidates kuidas igaüks saab investeerida programmi ja oma võõrustajaperesse.
“Olles töötanud kaheksa aastat kohaliku koordinaatorina Cultural Care Au Pairis, olen ma avastanud, et suhtun kultuurivahetusprogrammi sama kirglikult kui tegin seda esimest korda USAsse 1986.aastal au pairina saabudes. Minu eesmärkideks LCCna on integreerida au pair Ameerika perre, kultuuri ning luua eluaegseid sõprussuhteid au pairide vahel. Minu töö koordinaatorina toob mulle mitmesuguseid vastutusi, kuid minu lemmikuks on vaieldamatult tugevate suhete edendamine au pairide ja nende võõrustajaperede vahel.
Selleks, et integratsioon toimuks edukalt, kohtun ma au pairi saabumisel USAsse tema ja võõrustajaperega nii pea kui võimalik. On tähtis, et mu au pairid suhtleksid ja käiksid läbi ka teiste piirkonna au pairidega. Selleks, et seda võimaldada, kohtume me Starbucksis igal teisipäeval, et jagada oma kogemusi ning õppida üksteist tundma. On ülimalt tähtis, et au pairid omaksid sotsiaalvõrgustikku, selle pärast mu au pairid meie teisipäevaseid kohtumisi armastavadki. Igal aastal olen ma tunnistajaks tugevate ja heade sõprussuhete moodustamistele.
Mulle meeldib väga igakuiseid au pairi koosolekuid korraldada. Selleks, et mu au pairid saaksid osa tõelisest kultuurivahetusest, oleme me käinud näiteks Yale-Harvardi jalgpallivõistlusel, NYC Aaretejahil, kanuumatkal, kinos, Halloweeni teemaparkides, kohalikus päästekeskuses, St. Patrick’s Day paraadil ja kõigi lemmikul – meie iga-aastasel Karaoke õhtul! On tõeliseks naudinguks aidata ja olla osa au pairide elust USAs, olla nendega ühenduses ka pärast kodumaale naasemist ning kuulda, kuidas aasta välismaal on nende elu rikastanud rohkem, kui nad oleksid seda suutnud kunagi ette kujutada.

Katrina, kohalik koordinaator Massachusettsis

Tema on seda meelt, et mida rohkem sa au pairi aasta jooksul oled andma, seda rohkem saad sa tagasi. Katrinal on teismelistest lapsed ja on võõrustanud au paire ka oma kodus. Kuusteist aastat on ta toetanud oma au paire enne nende nende saabumist, kogu aasta jooksul ja ka pärast programmi lõppu.
“Mina olen üks nendest paljudest naistest ja meestest üle terve riigi, kellest saab sinu kohalik tugiisik. Ma elan sinu võõrutajapere lähedal, et aidata teil koos veeta edukas aasta ja muuta sinu kogemus USAs positiivseks. On väga suur otsus tulla elama siia ühe pere juurde, keda sa ei ole enne kohanud. Sa ei ole selles aga üksi – sul saab olema kohalik koordinaator, kelle poole küsimuste või probleemide korral pöörduda. Me tutvustame sind ka teiste ümbruskonna au pairidega, kellega on sul võimalus headeks sõpradeks saada ja koos USAd avastada. Minu ülesanne on värbata ja intervjueerida võõrustajaperesid, teha kindlaks kas nad sobivad meie programmi ja on teadlikud meie reeglitest. Samuti teen ma kõik, et sa tunneksid end hästi ja tutvustan sulle perekonda ja nende ootusi sinu suhtes.
Ma intervjueerin peresid personaalselt, kontrollin nende soovitusi ja tihti vaatan koos nendega üle au pairide avaldusi, aidates neil valida au pairi, kes oleks nende jaoks kõige sobivam. Enne sinu saabumist saan ma aidata sind emaili kaudu, kui sul on kõhklusi või küsimusi, sinu saabudes tulen ja vaatan üle, kuidas sa end tunned ja kuidas oled kohanenud. Esimese kahe nädala jooksul saame me kõik koos kokku, et rääkida läbi programmi tingimused, arutleda ülikoolikursuste võimaluste üle, kindlustuse teemal  ja teha kindlaks, et te olete kindlaks määranud sinu kohustused ja kõik reeglid seotud laste eest hoolitsemisega.
Terve aasta vältel võid sa mulle helistada, saata emaili või tulla külla, et küsida küsimusi, paluda abi koolide leidmisel või rääkida võimalikest probleemidest. Au pairi töö ei ole alati lihtne, kuid positiivse suhtumise ja töökusega on sul võimalik saada osa paljudest õppimis-ja reisimisvõimalustest, rääkimata eluaegsete sõprade saamisest. On ütlemata hea näha, kuidas au pairide inglise keel areneb ja kui küpseks ja iseseisvaks nad aasta jooksul saavad. Olles siin sind tervitamas, toetamas ja sulle kaasa elamas, saan ma olla osake sinu imelisest seiklusest au pairina.”

Eelregistreeru nüüd Infopäevad