Tutvu meie võõrustajaperedega

Iga pere on ainulaadne! Meie Ameerika võõrustajapered asuvad üle terve USA ning viljelevad erinevaid elustiile. Mõned elavad suure linna lähedal, mõned väikestes linnakestes. Üks või mõlemad vanemad töötavad ning lastearv peredes on erinev. Kuid on üks asi, mis on neil kõigil ühine – nad vajavad paindlikku lastehoiuteenust ning neil on suur huvi teiste kultuuride vastu, samal ajal soovivad nad tutvustada sulle enda oma.

Tähelepanu keskpunktis: Mõlemad vanemad töötavad

Perekond Bauer Massachusettsist
Pere vanemad: Sheila ja Andi 
Lapsed: Elena (8) ja Alex (5)
Võõrustajapere alates: 2003
Praegune au pair: Mirjam Austriast
Perekond Bauer on au paire võõrustanud alates sellest ajast, kui nende tütar Elena oli alles imik ja nad on programmi täielikult omaks võtnud, suhtunud au pairidesse kui pereliikmetesse või “nõbudesse”. “Au pairi programm on meie jaoks nii hästi töötanud just selle paindlikkuse tõttu. Saame olla kindlad, et meie au pair aitab meil hommikuti lapsi koolibussi peale saada ning toob nad hiljem koolist ära. Tema töögraafikut saab kohandada vastavalt sellele, kas lastel on kool või vaheaeg. Ma eelistan au paire ka selle pärast, et nad saavad korraldada mängimisi teiste lastega ning läbi viia mitmeid tegevusi, mitte ei pea me neid kooliväliste programmidega siduma. On väga tähtis olla otsekohene ja selgitada au pairile, mida talt igapäevaselt ootate – hea võimalus selleks on anda talle kirjalik graafik ja selged ülesannete kirjeldused. Meile meeldib, et meie lapsehoidja on osa meie elust – lapsed ja nende sõbrad ning sõprade vanemad saavad võimaluse meie au pairidega tutvuda. Meie au pair on tõeliselt avanud meie lastele keelte ja kultuuride maailma ning ma usun, et tänu sellele programmile on ka lastel parem arusaam maailmast.”

Tähelepanu keskpunktis: Mõlemad vanemad töötavad

Perekond Newman Coloradost
Pere vanemad: Rachel ja Brent
Lapsed: Mason (5) ja Clayton (2,5)
Võõrustaja pere alates: 2008
Praegune au pair: Luise Saksamaalt
Pereema räägib oma au pairist, Luisest: “Ta on muutnud meie kodu laste jaoks lõbusaks kohaks ning näeb nendega palju vaeva. Meie lasteaialapsel oli väga raske kohaneda kooli nõudmistega. Niipea, kui Luise saabus, hakkas ta last kodus aitama ja õpetama. Tal on oma plaan ja töötab iga päev millegi uue kallal. Me nägime tulemusi juba paari nädala pärast, Mason on koolis nüüd palju enesekindlam. See Programm töötab meie jaoks väga hästi tänu selle paindlikkusele. Mõnikord on meil vaja, et meie au pair töötaks hommikul ja selle päeva õhtul, tüüpilises päevahoius seda teha ei saa. Au pairi omada on väga hea ja mugav, kuna saan ise kindlaks määrata laste päevakava ja lubada neil teha lõbusaid asju. Teine aspekt, mis mulle on väga meeldinud, eriti kahe viimase au pairi puhul, on just suhted ja sidemed mis meie laste ja au pairide vahel tekivad. Nad saavad meie pere liikmeteks ja olen kindel, et me suhtleme ka hiljem, pärast programmi lõppu. On väga tore anda oma lastele võimalus õppida tundma erinevaid kultuure juba nii varases eas.     

Tähelepanu keskpunktis: Kolme ja enama lapsega pere

Perekond Rau Virginiast 
Pere vanemad: Dariece ja Charlie Lapsed: John (15), Ian (14), Gannon (8), Jackson (6) ja Kristian (4)
Võõrustajapere alates: 2006
Praegune au pair: Juliane Saksamaalt
Pereema Dariece: “Juliane on nagu 19 aastane, kes saab kohe 30 (seda heas mõttes!). Ta on nii täiskasvanulik ja vastutustundlik et kõik arvavad, et ta on palju vanem kui ta tegelikult on.
Ta on imeline eeskuju meie lastele – ja ka teistele au pairidele. Näiteks on mitmed au pairid mulle öelnud kui palju ta neile meeldib ja kuidas mul on vedanud, et ta meie au pair on. Ma olen täiesti nõus! Minu lapsed käivad hetkel neljas erinevas koolis ja on seotud mitmete kooliväliste hobidega. Nendeks on jalgpall, ujumine ja teised spordialad.
Teadmine, et mul on keegi, kes aitab meie elusid korraldada, on stressi vähendav. Juliane toob meie kodusesse õhkkonda ühelt poolt täiskasvanulikumat, teiselt poolt aga mängulisemat vaimu. Ilma meie au pairita ei oleks mu lastel lisategevusi, mida nautida! Ta mitte ainult ei anna energiat mu lastele vaid ka minule endale.”

Tähelepanu keskpunktis: Üksikvanemaga pere

Perekond Sekera Illinoist
Pere vanem: Lori Lapsed: Lukas (6), Courtney (4), Angela (1,5)
Võõrustajapere alates: 2010
Praegune au pair: Nina Saksamaalt
“Nina on nii minu kui ka laste jaoks justkui hea sõber, kes elab väga lähedal. Alguses oli see keeruline, kuid praeguseks on lapsed temaga väga harjunud ja ei lase tal kunagi hommikuti sisse magada. Nina ei ole lihtsalt lapsehoidja, ta otsib laste probleemidele lahendusi, räägib nende arengust ja planeerib nende tegevusi. Olles üksikvanem ja võttes perre au pairi, tundub nagu omaks ma toakaaslast – kuigi ma ei võtnud au pairi selleks, et ta mulle seltsi pakuks, on Nina seda korduvalt teinud kui oleme jutustanud hilisõhtuni. See oli kindlasti ootamatu ja hea üllatus, aidates natukenegi taastada kaotatud abi laste kasvatamisel ja igapäevastes toimetustes.”

Tähelepanu keskpunktis: Mitmikutega pere

Perekond Sternburg Massachusettsist
Pere vanemad: Cheryl ja Robert
Lapsed: Alex (10), Joshua (9), Amanda ja Julia (1½)
Võõrustajapere alates: 2009
Praegune au pair: Laura Kolumbiast
Strenburgid on võõrustanud juba kolme au pairi. Nad aitavad Cherylil vanemaid poisse hommikuti kooli saata ja hoolitsevad kaksikute eest kuni Alex ja Joshua koolist tagasi tulevad. Sternburgi peres töötavad lapsehoidjad 9 tundi päevas esmaspäevast reedeni, nädalavahetused on au pairidel vabad. Sealses piirkonnas on palju Cultural Care au paire, võimaldades koheselt saada häid sõpru. “Pole kahtlustki, et Laura on selle paari kuu jooksul õppinud meie lapsi armastama ja kohtlema nagu nad oleksid tema enda lapsed. Meie lapsed armastavad ka teda väga. Meie kodus, mis on täis erinevaid isiksusi, on ta õppinud, kuidas kõige paremini kõigiga läbi saada ja väljakutsed muuta õppimiskogemusteks. Laural on alati positiivne hoiak ja ta oskab hästi hakkama saada igasugustes situatsioonides. Omades peres mitmikuid võib olla samaaegselt lõbus kui ka keeruline, seega aitab igasugune abi majas hoida stressitaset miinimumis.”

Eelregistreeru nüüd Infopäevad