Cultural Care Au Pair

Tööta au pairina USAs

Täiskasvanutele ja tudengitele vanuses 18-26

Satu tervitused Washingtonist!

2014/04/02

 

Millised suhted on sul oma võõrustajaperega?
Me oleme väga lähedased, nagu üks suur pere. Me mõtleme ja töötame nagu üks pere, aitame teineteist kui vaja, hoolitseme üksteise eest ja jälgime, et kõik oleks alati rahul. Minu pereema on üksikema ja ma võin temaga kõigest rääkida.  See on pere, kus kõik võivad olla sellised nagu nad on ja ma arvan, et see on väga oluline. 

Ma olen väga õnnelik, et mulle sattus just selline pere. Meil on isegi sarnane huumorimeel! Mul on väga head suhted ka teiste pereliikmetega ( vanavanemad jne ) ja nad panevad mind tundma perekonnaliikmena.  Ma ei ole end kunagi võõranan tundnud. Ja ma tean, et olen siin peres teretulnud ka peale au pairi aastat.

 

 Räägi meile oma lemmikhetkedest lastega.
Mul on palju imelisi mälestusi, mis on seaotud nendega! Minu arust on lastega töötades, kõige parem just see tagasiside, mille nendelt saad. Samuti see, et sa saad näha nende arengut. Näitena võin tuua lõuna, kus me tülitsesime minu valmistatud toidu üle,mida nad süüa ei tahtnud,aga mis lõpus muutus nende lemmiksöögiks. 

Hetk, mida ma alati mäletan, oli see kui 3 aastane laps ütles mulle " Satu, I love you to moon and back" Siiani oli ta seda öelnud vaid oma emale ja nüüd ütles mulle! See oli hindamatu!

 Mis on kõige parim asi au pairiks olemise juures?
Nagu ma ka ennem mainisin - need hetked, kus sa näed laste edusamme ja tead, et oled neis kaasa aidanud, see on see põhjus, miks ma seda teen. Need on kõige paremad hetked! Olen näinud aastase lapse esimesi samme ja kuulnud esimesi sõnu. Need kõik on väga erilised hetked minu jaoks.

Siin kohatud sõbrad jäävad mu ellu igaveseks. Kuigi au pairi aasta lõpeb ja enamus uusi sõpru sõidab tagasi kodumaale. Parim asi selle juures on, et enamus neist on pärilt Euroopast. Ja eriline vedamine minu jaoks on see, et paljud neist elavad samas riigis, kus mina või naaberriikides. 

Väga raske on mainida vaid mõnda head asja, tegelikult on neid palju. Lisaks kõigile toredatele kogemustele laste ja uute sõpradega - teadmine, et sul on teine oma pere Ameerikas, see on hindamatu!  Ja et mul on alati veel üks koht mida koduks kutsuda.

Milline on suurim erinevus Soome ja USA vahel?
Erinevusi on palju! Paljud asjad üllatasid mind. Kõik oli erinev. Aga ma arvan, et kõige erinevam oli talveperiood.

Soomes läheme me kooli olenemata sellest, et külma on -20 kraadi ja ei loe see, kas lund on maas 5 või 50 cm. Siin on lumi ja külm väga harvad nähtused. Paar lumehelvest ja juba on koolid suletud. Vahest piisab selleks ka lihtsalt külmast. Soomlasena tundub see mulle väga imelikuna. Kuid ma saan aru, et siin ei kasutata talverehve ja turvalisus on kõige olulisem ja see on väga hea.

Mida soovitaksid sõpradele, kes mõtlevad hakata au pairiks?
Ma soovitaksin neil saada võimalikult palju lapsehoidmiskogemust ennem Ameerikasse minekut. Sellest oli mulle väga palju kasu ja lapsehoidmiskogemust ei saa kunagi olla liiga palju!

Sa peaksid olema avatud kõigele! Au pairi aasta toob väga palju uusi asju ja selleks on väga raske kodus ette valmistuda. Sa pead olema valmis kõigeks ja mitte unustama miks sa sellele teekonnale asusid. Alguses võib kõik tunduda nii erineva ja keerulisena, kuid aja möödudes harjud kõigega ja peagi naudid oma au pairi aastat!

 Soovin edu kõigile praegustele au pairidele ja ja eriti neile,kes on asumas sellele teele!

 Satu, au pair Virginia osariigis.