Cultural Care Au Pair

Tööta au pairina USAs

Täiskasvanutele ja tudengitele vanuses 18-26

Merylin - state winner for "Au pair of the year"

2014/05/16

Igal aastal on võõrustajaperedel võimalus esitada oma au pair “aasta au pairi” võistlusse. Merylin Pärnust oli esitatud oma võõrustajapere poolt ning ta valiti oma osariigi, Oregoni, võitjaks. Me oleme väga uhked Merylini üle ning soovime talle ja ta võõrustajaperele toredat aasta jätku.

Siin on kiri, mida Meylini võõrustajapere ema kirjutas Merylini kohta:

Kõik au pairid naudivad lastega töötamist ning soovivad palju avastada – see on peamine põhjus, miks nad au pairiks üldse hakkavad. Merylin armastab lapsi ja püüab õppida midagi uut iga päev. Lisaks on ta rõõmu, headuse ja armastuse kehastus. Tema naer on nakkav, tõstes kõigi tuju enda ümber. Selline tunne, nagu meil elaks haldjas, kes piserdab naeru ja head tuju kõigile pereliikmetele ja külalistele.

Mu abikaasa ja mina kolisime USAsse Saksamaalt 10 aastat tagasi. Algselt tulime siia tööle, kuid jäime paikseks, sest Portlandil on nii palju pakkuda: sõbralikud inimesed, ilus loodus ning rahulik elustiil, mida on väga raske mujalt leida. Meie tütred Lara (3-aastane) ja Emily (1-aastane) toovad meile rõõmu iga päev ning võimaldavad ka meil avastada palju uut. Oleme mõlemad hõivatud oma karjääridega, kuid oleme suutnud oma kodu- ja tööelu edukalt tasakaalustada, olgugi, et meie sugulased on kõik kaugel. Kui ma otsustasin minna tööle tagasi, proovisime alguses mitmeid lastehoide, kuid mu süda valutas iga kord, kui pidin Emily sinna jätma. Me otsustasime võtta au pairi, kuid kahtlesime, kas leiame meie kõrgetele nõudmistele vastava inimese. 

Kas tead seda tunnet, kui sa kohtud kellegagi esimest korda, aga samas tunned, et teaksid teda terve oma elu? See oli esimene reaktsioon, mis me saime, kui kohtusime Meryliniga. Ta on 20-aastane eestlane, kel on armas ja soe naeratus, mis reedab koheselt tema hooliva ja positiivse iseloomu. Väikesed ja suured lapsed klammerduvad tema külge ning tahavad temaga mängida ja aega veeta. Minu tagasihoidlik tütar Lara tundis juba esimesest päevast alates Merylini juures hästi ning näitas talle maja, samal ajal saksa keeles jutustades (õnnesk Merylin oskab veidi saksa keelt).

Merylin on väga heatahtlik ning abivalmis. Ta on innukas kokk ning üllatab meid vahel Eestipäraste toitudega. Ta aitab meid kodus erinevate kodutöödega ning tõesti on osa meie perekonnast. Mulle tundub, nagu ta suudaks lugeda mu mõtteid. Ta saab lastega suurepäraselt hakkama, tegeleb nendega palju ning on teeninud nende usalduse. Ükskõik, mis ka toimub – Merylin alati seab lapsed esikohale.

On väga raske tulla uude riiki, saada uue pere osaks ning alustada uut tööd. Merylin pidi seda kõike tegema korraga. Mulle avaldab väga muljet see, kui hästi ta väljakutsetega hakkama saab. Tänu oma rõõmsameelsele ja avatud iseloomule sai ta Portlandis kohe endale palju sõpru. Ta teab, kuidas puhata ja nautida elu. Mulle meeldib tema iseseisvus ja tahe avastada uusi asju: ta käib tihti meiega koos väljasõitudel ning on isegi õppinud meie läheduses oleval mäel lumelauaga sõitma. Ta on saanud üle oma kõrguse kartusest ja käinud meiega jõusaalis, kus on kaljuronimise sein. Ta jääb alatiseks meie südametesse ning on saanud pereliikmeks. Mäletan neid aegu kui me koos süüa tegime, mängisime pimedatel õhtutel kaarte ning jutustasime sel teemal, kui palju erineb Ameerika teistest riikidest. Lara ja Emily on väga õnnelikud lapsed, sest neil on võimalus kasvada sellise hooliva ja hea noore naise abil.

Alates sellest hetkest, kui Merylin meie perega liitus, tunnen, et mu süda on rahul, kui pean tööle minema. Tean, et Merylin hoolitseb mu laste eest hästi.